LAT | RUS | ENG
SPORTA HRONOMETRĀŽAS IEKĀRTAS
PAR MUMS
JET
Swiss Timing
PRODUKCIJA
Ūdenssports
... peldēšana
... daiļlēkšana
... sinhronā peldēšana
... ūdenspolo
Vieglatlētika
... Skriešana
... Fotofinišs
... Maratons
Riteņbraukšana
... Treks
Multifunkcionalie tablo
... Tablo
Objekti
Tehniskā informācija
Prospekti
... Peldēšana
... Vieglatlētika
... Riteņbraukšana
... Tablo
... Citi sporta veidi
FINA
... Noteikumi
FIBA
... Noteikumi
IIHF
... Noteikumi
IAAF
... Noteikumi
Saites
Kontakti
Rekvizīti
Swiss Timing

         SWISS TIMING ir viena no Swatch Group kompānijām un specializējas pasaules nozīmīgāko sporta sarīkojumu hronometrāžā un punktu skaitīšanas servisa nodrošināšanā.
Šis tehniskais serviss sniedz būtisku atbalstu starptautiskās sporta sacensībās.

SĀKUMS
          Organizējot augsta līmeņa sporta pasākumus, hronometrāžai ir jāatbilst Starptautisko Sporta Federāciju prasībām.
Ir jābūt pārliecībai, ka sporta pasākumi ir perfekti noorganizēti, vienlaikus nodrošinot mērījumu precizitāti un ticamību.
          Šveices pulksteņu firmas LONGINES un OMEGA, kuras 20.gs. sākumā tika iesaistītas sporta hronometrāžā, ātri saprata, ka ir jāapvienojas, lai varētu kvalitatīvi apkalpot sacensības un varētu saglabāt līderpozīcijas sporta ronometrāžā.
Sakarā ar to, ka sports, tehnoloģijas un masu mēdiji strauji attīstījās , LONGINES un OMEGA bija ļoti grūti vieniem cīnīties ar straujo izmaksu kāpumu ko izsauca iespaidīgais sacensību un Olimpisko spēļu organizatoru tehnisko prasību pieaugums. Izmaksas kļuva pārlieku lielas un brendi nolēma pēc 1968.gada Olimpiskajām spēlēm Mexico, atsaukt savu kandidatūru sacensībā par nosaukumu „Olimpisko spēļu galvenais hronometrists".
Pie tam, olimpiskie noteikumi aizliedza jebkuru reklāmu, kas deva maz cerību kaut ko atgūt no savām investīcijām.

APJOMS
          Tehniski runājot, vienatnē apkalpot Olimpiskās spēles (vairāk kā 35 sporta veidi vasaras spēlēs un 14 veidi ziemas spēlēs, un viss vienlaicīgi vienā un tajā pašā vietā) bija ļoti grūti. Iekārtu apjoms un tehniķu skaits bija liela problēma. To ilustrē augstās prasības pret hronometrāžu, rezultātu attēlošanu, datu apstrādi un rezultātu noraidīšanu ieinteresētajām TV kompānijām.
          Tālāk attēloti Olimpisko spēļu hronometrāžas tehnoloģiju attīstības etapi:
1932.g. Losandželosa: pirmo reizi vēsturē organizators pieprasa vienu, vienādi sertificētu finiša pulksteņu piegādātāju OMEGA). Turpmāk, sākot ar 1932.gada Losandželosas Olimpiskajām spēlēm, OMEGA kļuva par pirmo kompāniju, kas  ieguva nosaukumu „Oficiāls Olimpisko spēļu hronometrists" un arī vēl šodien turpina nodrošināt olimpisko spēļu un pasaules čempionātu norisi.
1948.g. Londona: pirmo reizi tiek izmantoti fotoelementi un fotofiniša kamera (OMEGA).
1952.g. Helsinki & Oslo: pirmo reizi pulksteņu kontrolei tiek izmantots kvarca ģenerators (LONGINES & OMEGA).
1960.g. Roma: pirmo reizi Olimpiskās spēles tiek rādītas TV tiešraidē.
1964.g. Insbruka: pirmo
reizi TV kamerai sekojot sportistam, viņa rezultāts parādās TV ekrānos (LONGINES & OMEGA).
1968.g. Mehiko: pirmo reizi rezultāti tiek mērīti automātiski un šie mērījumi tiek atzīti par pareiziem visās pamatdisciplīnās (OMEGA).
1972.g. Minhene: pirmo reizi vieglatlētikā tiek izmantota starta kontrole. Parādās 100 kadru videokamera peldēšanas rezultātu ierakstīšanai (LONGINES).
1976.g. Monreāla: „Displeju spēles". Pirmo reizi gandrīz visi sektori ir nodrošināti ar elektroniskajiem gaismas tablo (SWISS TIMING).
1984.g. Losandželosa: pirmo reizi visa hronometrāža ir datorizēta (rezultātu saglabāšana + tablo sistēma + datu apstrāde)(SWISS TIMING).
1988.g. Seula: pirmo reizi hronometrāžas nodrošinātājs uzņemas arī rezultātu apstrādi (ne tikai saglabāšanu), kā arī pirmo reizi nodrošina TV komentētāju kanālu menedžēšanu. Pirmo reizi TV ekrānos tiek izmantotas grafikas (SWISS TIMING).
1992.g. Albertvilla: - hronometrāža tiek integrēta pilnā datorizētā datu sistēmā;
- pirmo reizi Olimpiskajās spēlēs tiek izmantota fotofiniša iekārta (Scan'O'Vision, melnbalts) (SWISS TIMING).
1996.g. Atlanta: rezultātu
sistēmas savienošana ar televīzijas informāciju; pirmo reizi maratonā, soļošanā un riteņbraukšanā tiek izmantoti identifikācijas raidītāji, kā arī DGPS burāšanā;
- pilna fotofiniša (Scan'O'Vision) krāsu sistēma, ARES21 (ūdens sporta veidu datu saglabāšanas un apstrādes sistēma) ieviešana;
- rezerves kopēšanas programnodrošinājums mākslas vingrošanas, ūdenssporta un riteņbraukšanas sacensību norises vietās.
2000.g. Sidneja: pirmo reizi Olimpisko spēļu vēsturē tiek izveidota datu rezerves kopēšanas sistēma , kas paredzēta TV vajadzībām Šis serviss tika radīts 18 populārākajiem sporta veidiem; Lokālā rezultātu sistēma (Venue Results System) - pilns serviss, t.i., hronometrāža, rezultātu parādīšana un lokālā datu apstrāde visos sporta veidos.
2001.01.21. Swatch Group noslēdz vienošanos ar Starptautisko Olimpisko komiteju (IOC), kas iekļauj hronometrēšanu, datu apstrādi un rezultātu attēlošanu Olimpiskajās spēlēs periodā no 2004.gada līdz 2010.gadam. Šī vienošanās tika pagarināta līdz 2012.gadam.
2004.g. Atēnas: pirmo reizi Olimpiskajās spēlēs oficiālais iekārtu piegādātājs veic hronometrāžu, punktu skaitīšanu un nodrošina lokālo rezultātu sistēmu OVR (on venue results system).
2006.g. Turīna: pirmo reizi Ziemas Olimpiskajās spēlēs oficiālais iekārtu piegādātājs veic hronometrāžu, punktu skaitīšanu un nodrošina lokālo rezultātu sistēmu OVR (on venue results system).

PAMATS
          Šveices Pulksteņu ražotāju federācija saprata, ka uz kārts ir likts prestižs un izteica iniciatīvu veidot jaunu kompāniju. OMEGA un LONGINES apvienoja savus cilvēku, tehniskos un finanšu resursus, lai varētu nosegt lielus pasākumus. Tajā pašā laikā daudzi pasākumi notiek arī ar viņu pašu nosaukumu. Solidarizējoties ar šiem prestižajiem pasākumiem, arī citas Šveices kompānijas piedalījās kompānijas „Societe Suisse de Chronometrage Sportif S.A." finansēšanā.
SWISS TIMING tika dibināta 1972.gadā. Ar atvieglojumu Šveice atkal var uzticēt saviem vēstniekiem misiju popularizēt savu valsti kā precizitātes, stabilitātes un uzticamības garantu visā pasaulē.

ATTĪSTĪBA
          Kopš tā laika SWISS TIMING ir hronometrējis Olimpiskās spēles:
Innsbruck & Montreal 1976.gadā, Lake Placid & Moscow 1980.gadā, Sarajevo & Los Angeles 1984.gadā, Calgary & Seoul 1988.gadā, Albertville 1992.gada, Atlanta 1996.gadā, Sydney 2000.gadā,Athens 2004.gadā, Torino 2006.gadā un Beijing 2008.gadā. Arī Vancouver 2010.gadā un London 2012.gadā ir uzticēta SWISS TIMING.
           Pasākumu saraksts, kuros SWISS TIMING ir nodrošinājis hronometrāžu, aug ar katru gadu, neskatoties uz lielo konkurenci. Olimpisko spēļu prestižs spiež organizatorus ar katru reizi celt tehniskās prasības arvien augstāk. Lai nodrošinātu šīs augstās prasības, pretendentiem nāksies ieguldīt milzīgus finanšu līdzekļus jaunajās tehnoloģijās un uzturēt augsti kvalificētu tehniķu komandu.
          Šodien SWISS TIMING ir kompānija, kura var uzņemties atbildību par jebkurām Olimpiskajām spēlēm un ar savu reputāciju var būt priviliģēts partneris sportā.
          SWISS TIMING uztur ciešus kontaktus ar Starptautiskajām sporta federācijām, piedalās to asamblejās un pasaules čempionātu hronometrēšanā. Šis ciešais kontakts sekmē dialogu un uzticību.
          Atrodoties ciešā kontaktā ar sportu, SWISS TIMING regulāri nāk ar jauniem tehniskiem risinājumiem rezultātu mērīšana, analīzē un pārraidīšanā. SWISS TIMING arvien vairāk sadarbojas ar visas pasaules TV kompānijām, jo precīzas informācijas attēlošanā TV tiešraidēs ir ieinteresētas abas puses.

STRUKTŪRA
          Kompānijas SWISS TIMING, kura ietilpst pasaules lielākajā rokas pulksteņu pārdošanas firmas Swatch Group sastāvā, galvenajā mītnē Corgemont strādā 120 cilvēku.
2006.gada 1.janvārī SWISS TIMING pārņem Leipcigā bāzēto Wige Data GmbH, tās meitas uzņēmumus Wige Innovation GmbH Leipcigā (Vācija) un Wige MIC Lieberec, kas bāzējas Liberekā (Čehija), ar apmēram 140 strādniekiem, un kuri strādā sporta hronometrāžas, programmnodrošinājuma un TV staciju apkalpošanas sfērā.
          Sporta tirgū šie speciālisti nodarbojas ar pārrunu vešanu un hronometrēšanas līgumu slēgšanu visu Swatch Group brendu vārdā. Kaut gan vēsturiski ekskluzivitāte pieder OMEGA un LONGINES, vēlāk tika iesaistītas arī citas kompānijas, kā TISSOT, RADO, SWATCH, CERTINA.
          Tā kā pamatuzdevumu veikšana balstās uz pulksteņu brendiem (OMEGA specializējas peldēšanā un vieglatlētikā, LONGINES - vairāk pievēršas jāšanas sportam un vingrošanai, TISSOT - aktīvi sadarbojas ar Starptautisko Riteņbraukšnas federāciju un apkalpo Pasaules čempionātus paukošanā un hokejā, SWATCH - rūpējas par Pasaules kausa sacensībām pludmales volejbolā) , SWISS TIMING aktīvi nodarbojas ar savas politikas realizāciju komunikāciju jomā. Šī palīdzība pulksteņu brendus nostāda priviliģētu kompāniju statusā, kuru ieguldījumam ir milzīga nozīme sporta pasākumu organizēšanā un tajā pašā laikā izceļ tās uz tradicionālo sponsoru fona.

UZZIŅAI
Augstākā līmeņa sporta pasākumi, kuru servisu nodrošināja Swiss Timing:
1976.g. Ziemas Olimpiskās spēles Insbrukā, Austrijā;
1976.g. Vasaras Olimpiskās spēles Monreālā, Kanādā;
1980.g. Ziemas Olimpiskās spēles Leikplesidā, ASV;
1980.g. Vasaras Olimpiskās spēles Maskavā, Krievijā:
1984.g. Ziemas Olimpiskās spēles Sarajevā, Dienvidslāvijā;
1984.g. Vasaras Olimpiskās spēles Losandželosā, ASV;
1988.g. Ziemas Olimpiskās spēles Kalgari, Kanādā;
1988.g. Vasaras Olimpiskās spēles Seulā, Korejā;
1992.g. Ziemas Olimpiskās spēles Albertvillā, Francijā;
1996.g. Vasaras Olimpiskās spēles Atlantā, ASV;
2000.g. Vasaras Olimpiskās spēles Sidnejā, Austrālijā;
2004.g. Vasaras Olimpiskās spēles Atēnās, Grieķijā;
2006.g. Ziemas Olimpiskās spēles Torino, Itālijā;
2008.g. Vsaras Olimpiskās spēles Pekinā, Ķīnā.                                                                      
2010.g. Ziemas Olimpiskās spēles Vankuverā, Kanādā;
2012.g. Vasaras Olimpiskās spēles Londonā, Apvienotajā Karalistē;

2014.g. Ziemas Olimpiskās spēles Sočos, Krievijā.


Uz sākumu | Uz augšu | Kontakti | Mūsu draugi Copyright © JET 2009 WEB izstrāde - Web Dienests